Tuesday, 16/10/2018 UTC+2
Fizjoterapia kursy Warszawa i fizjoterapia Bielsko Biała
No Data

Mleczne zęby

Mleczne zęby

Post by relatedRelated post

stomatolog (5)Niektórzy uważają, że jeśli mleczne zęby i tak wypadną (między szóstym a trzynastym rokiem życia) to nie ma konieczności specjalnie o nie się troszczyć.
Jest to opinia z gruntu fałszywa. Zęby mleczne, owszem wypadną, ale zaniedbane, z nieleczoną próchnicą mogą przyczynić się do tego, że zęby stałe także tą próchnicę będą mieć. Mleczaki są mniej zmineralizowane niż ?dorosłe? zęby, dlatego są bardziej podatne na tę groźną chorobę zębów. Z tych powodów trzeba o nie dbać, myć, co najmniej dwa razy dziennie i koniecznie po każdorazowym jedzeniu słodyczy (nie mówiąc już o tym, że w dziecku wyrabia się ten konieczny nawyk) i nie unikać wizyt kontrolnych u lekarza stomatologa.
Szczotkowanie, aby było naprawdę skuteczne powinno trwać, co najmniej dwie minuty; można z dzieckiem wybierać szczoteczki, aby zdawałoby się przykry obowiązek zamienić w zabawę, póki szczotkowanie zębów nie stanie się codziennym nawykiem.
Lekarz stomatolog może także zlecić w razie konieczności fluoryzację lub lakowanie ząbków polegające na uszczelnieniu bruzd, co znacznie polepsza trwałość mlecznych zębów.

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Mleczne zęby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About

Frazy kluczowe: zeltiq Warszawa, endoskop laryngologiczny sinutronic, docieplenie granulatem Radom, orienteering miejski na imprezę integracyjną, turnabol, Szamba Betonowe Lesko, Stojaki na ulotki - Brooklyn, ra nails lakier hybrydowy, rodogosz ogrody, highlightersmink, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie