Tuesday, 16/10/2018 UTC+2
Fizjoterapia kursy Warszawa i fizjoterapia Bielsko Biała
No Data

Niezwykła wątroba

Post by relatedRelated post

nefrolog-krakow-3Wątroba to naprawdę niezwykły organ w naszym ciele ? pełni około pięciuset różnych funkcji, z czego najważniejszą chyba jest ta, że neutralizuje toksyny w naszym organizmie nie dopuszczając do jego zatrucia i przemienia amoniak w mocznik. Wątroba nie boli, bo nie jest unerwiona a dolegliwości, jakie odczuwamy za jej przyczyną objawiają się wtedy, gdy powiększona uciska na okoliczne narządy. Ma też niezwykłą dla innych organów zdolność do regeneracji ? uszkodzona potrafi się zregenerować w kilka tygodni przy odpowiednim traktowaniu to znaczy przy zrezygnowaniu ze wszystkiego, co jej szkodzi (alkohol, tłuste ciężkostrawne smażone dania oraz takie, które powodują wzdęcia), a zastosowaniu diety, którą nasza wątroba ?lubi?.
Gdy nasza wątroba nie jest w najlepszym stanie pomogą jej winogrona bogate w utleniacze, które wspomagają jej regenerację, a także gotowana marchewka, dynia, która zmniejsza ryzyko wzdęć, pszenne czerstwe pieczywo (lub tosty i sucharki) a także borówki, które spowalniają zmiany w tym narządzie i reguluje jego pracę. Warto też spożywać 5 -6 mniejszych posiłków niż 3 duże. Wątroba lepiej sobie poradzi?

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Niezwykła wątroba
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About

Frazy kluczowe: Fotodepilacja Żary, balayage kraków, złomowanie auta tarnobrzeg, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, elwix torba, baront schody, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, highlightersmink, busy do danii szamotuły, Fotoprzekaźnik Sick, Drepo zadaszenia tarasów