Tuesday, 16/10/2018 UTC+2
Fizjoterapia kursy Warszawa i fizjoterapia Bielsko Biała
No Data

Zajady

Zajady

Post by relatedRelated post

zdrowie (16)Małe nadżerki w kącikach ust to zajady. Nie są duże, ale bolą i brzydko wyglądają i mogą się długo goić. Najczęściej powstają z powodu braku witamin, głównie witaminy B2 i urazów mechanicznych na przykład podczas zabiegów dentystycznych, podczas których trzeba mieć długo i szeroko otwartą jamę ustną. Pierwszą zasadą jest nie rozdrapywanie ranek, gdyż może to przyczynić się do poważniejszej infekcji a także powoduje dużo dłuższy proces gojenia. Dobrze jest smarować zajady oliwą lub maścią z witaminą A, która ułatwia gojenie się raz w ogóle. Dobrze też wpływa na nie posmarowanie miodem, (który nawilży i odżywi a także ułatwi gojenie) lub sokiem aloesowym, który można kupić w aptece lub z własnej doniczki (roślina powinna mieć 2 -3 lata).
Warto także wzbogacić dietę w produkty bogate w witaminę B2 (która występuje między innymi w nabiale i mięsie drobiowym). Można także łykać pigułki z tą witaminą, ale stanowczo lepiej organizm przyswaja witaminy pochodzące z naturalnego pożywienia niż z tabletek.

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Zajady
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About

Frazy kluczowe: durobet ceny, vetrex okna bielsko biała, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, trioxygen 5, elwix torba, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, onlynails cennik, Minikoparka Gorlice, złomowanie auta tarnobrzeg, osb stopfire, glutamina katowice